Nowoczesne oprogramowanie dla obrabiarek

DP Technology to od 1985r. wiodący producent i dostawca oprogramowania CAM (komputerowe wspomaganie wytwarzania). Dostarczanie programistom CNC najbardziej zaawansowanego technologicznie oprogramowania CAM, pełne wykorzystywanie potencjału technologii oraz nieustanne dążenie do doskonałości to podstawowe wartości zawarte we flagowym produkcie DP Technology, ESPRIT.

Oprogramowanie CAM ESPRIT oferuje pakiet wydajnych cykli do obróbki frezarskiej, tokarskiej, WEDM, przyrostowej oraz obsługę sond pomiarowych. Jest stosowane przez użytkowników między innymi do produkcji form, matryc, stempli, narzędzi i przyrządów, optymalizacji produkcji seryjnej oraz do obróbki innych skomplikowanych detali. Wszystkie cykle obróbkowe ESPRIT są zoptymalizowane i przygotowane do obróbki modeli 3D złożonych z krawędzi, powierzchni, brył i geometrii STL. Dzięki opcji Modeless Programming™ mogą być stosowane w operacjach frezarskich, tokarsko-frezarskich i w programowaniu automatów wzdłużnych. Oprogramowanie CAM ESPRIT automatycznie dopasowuje ścieżkę do aktualnego stanu półfabrykatu, wybranego narzędzia skrawającego, oprawki, zamocowania i obrabiarki co pozwala na generowanie optymalnej ścieżki, zminimalizowanie zbędnych ruchów i jałowych przejazdów oraz bezkolizyjną obróbkę. Skraca to czas trwania programu i umożliwia bezpieczne uruchomienie kodu na obrabiarce. Dużym ułatwieniem jest wizualizacja obrobionego półfabrykatu bez konieczności symulacji programu oraz automatyczne pochylenie głowicy lub stołu maszyny celem obróbki głębokich kieszeni niemożliwych do obrobienia w standardowym układzie (dostępne dla maszyn 3 + 2). Oprogramowanie CAM Esprit wykorzystuje wiele rdzeni CPU i GPU do obliczania przygotówki oraz przeliczania ścieżki narzędzia w tle dla uzyskania maksymalnej wydajności pracy.

W obróbkach od 2 do 5 osi oprogramowanie CAM Esprit wykorzystuje innowacyjną ścieżkę Profit Milling. Nie wymaga to inwestycji w dodatkowe oprzyrządowanie, narzędzia, uchwyty lub opcje maszynowe. Ścieżka ma na celu zredukowanie obciążeń działających na narzędzia i na maszynę, dlatego może być stosowana nawet na obrabiarkach o małej sztywności. Testy wykazały, że wyjątkowo dobrze sprawdza się w twardych materiałach jak inconel czy tytan. Połączenie frezowania na pełnej długości roboczej narzędzia ze stałym kątem opasania zapewnia większą wydajność obróbki, a co za tym idzie skrócenie jej czasu. Dzięki strategii Profit Milling większość ciepła z obróbki usuwana jest z wiórami, zmniejszając temperaturę w strefie skrawania i tym samym przedłużając żywotność narzędzia. W wielu przypadkach zapewnia to redukcję czasu cyklu do 75% oraz zwiększenie żywotności narzędzia o 500%.

Poprzedni artykułJak skutecznie reklamować markę w internecie?
Następny artykułPraca na wysokości a bezpieczeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj