Rynek magazynowy zdobywa coraz większą popularność

Dla rynku magazynowego w Polsce rok 2019 był ważny i bardzo dobry – przyczynił się na przykład do rozwoju branży e-commerce, handlu oraz IT. Liczne magazyny i hale produkcyjne zostały wynajęte, spadł odsetek pustostanów, liczne inwestycje powstały na specjalne zamówienie. Nowoczesna infrastruktura, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne stawki najmu przemawiają za sukces magazynów w Lublinie czy Rzeszowie, nie tylko w Warszawie oraz Łodzi.

Rynek magazynowy w Polsce zyskuje na popularności

Rosnące zainteresowanie halami magazynowymi i magazynami wpłynęło na prężny rozwój branży i liczbę dostępnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Trzeba przyznać, że zasoby te wciąż są powiększane i powstają kolejne inwestycje – co ciekawe, są to również powierzchnie magazynowe w Lublinie czy innych mniejszych miastach, nie tylko w Warszawie czy we Wrocławiu.

Najpopularniejsze miasta w branży magazynowej

Polska Centralna to największe skupisko magazynów – dobre położenie, dostęp do kadry, szeroki wybór obiektów to tylko kilka jej atutów. Poza tym można zaobserwować rosnącą podaż na hale i magazyny na tych terenach. Mimo to również do tej pory mniej atrakcyjne miasta i regiony zyskują powodzenie – jak wynajem powierzchni magazynowych w Lublinie, Zielonej Górze czy w okolicach Trójmiasta. Wszystko wskazuje na to, że rynek powierzchni magazynowych w Polsce nadal powinien budzić zainteresowanie zagranicznych przedsiębiorców.

Magazyny w Lublinie budowane pod klienta

Coraz częściej deweloperzy realizują też konkretne zamówienie, dla konkretnego i wcześniej ustalonego najemcy. Przygotowują grunty inwestycyjne, starają się też o pozwolenia na budowę dużo wcześniej, aby być w gotowości – jak umowę uda się sfinalizować, budowę można rozpocząć od razu. Dzięki temu magazyny do wynajęcia w Lublinie, pod Łodzią czy w okolicy Poznania powstają błyskawicznie w odpowiedzi na zapotrzebowanie danego zamawiającego.

Magazyny na własność

Budowa na zamówienie to jeden z trendów – drugim wiodącym jest model build-to-own, czyli budowa magazynów na własność firmy, jeśli inwestuje ona duże pieniądze. Często dotyczy to między innymi firm z branży IT, które muszą nowocześnie wyposażyć budynek, stosując innowacyjne rozwiązania. Magazyn na wynajem w Lublinie a obiekt na własność to dylemat do rozważenia – może okazać się, że wynajem długoterminowy będzie mniej opłacalny, dlatego też duże korporacje z ogromnym kapitałem coraz chętniej zlecają budowę konkretnych obiektów na własność

Poprzedni artykułOpłata recyklingowa – co to jest i kogo dotyczy?
Następny artykułTworzywa sztuczne w reklamie – przykłady zastosowań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj