Konto walutowe – poznaj jego pełne możliwości

Lubisz zwiedzać obce kraje i cenisz sobie nowoczesne rozwiązania? Transakcje w euro, dolarach czy innych walutach są u Ciebie na porządku dziennym? Często przeglądasz zagraniczne sklepy internetowe i robisz zakupy online? W takim razie przyda Ci się walutowe konto w banku. Mając je, w końcu zapomnisz, czym jest gotówka. Zastąpią ją karty debetowe, którymi z łatwością zrealizujesz płatności zbliżeniowe. Bankowość internetowa i mobilna usprawnią zarządzanie dostępnymi środkami, a przypisany rachunek bankowy pozwoli Ci gromadzić oszczędności. Dzięki niemu unikniesz kosztów przewalutowania i strat związanych z wahaniami kursów. Możesz zdecydować się na wymianę pieniędzy wtedy, kiedy tego potrzebujesz lub gdy jest to najbardziej opłacalne. Ile to kosztuje? Konta wielowalutowe są tanie, a nierzadko nawet darmowe. Zobacz wszystkie możliwości i korzyści, jakie wynikają z założenia rachunku dewizowego.

Co trzeba wiedzieć o kontach walutowych?

Mając walutowe konto, możesz realizować transakcje w takich walutach jak np.:

  • frank szwajcarski,
  • funt szterling,
  • euro,
  • dolar.

Poszczególne rachunki mogą obsługiwać wszystkie waluty lub tylko wybrane. Jest to zależne od banku i jego oferty. Wskazane wyżej waluty są jednymi z najpopularniejszych, dlatego bez trudu znajdziesz konto dolarowe lub w euro na korzystnych warunkach. Dysponując tego typu produktem, możesz dokonywać transakcji w zagranicznych środkach płatniczych na różne sposoby.

Instytucje finansowe, tworząc takie rachunki, kierowały się możliwością obniżenia kosztów dla klientów realizujących płatności w obcych nominałach. W przeciwieństwie do tradycyjnych ROR-ów nie są one obciążane prowizją za tego rodzaju usługi. Z kontem walutowym uiścisz należności, zrobisz przelewy i dokonasz wypłaty z bankomatu bezpośrednio w takiej walucie, jaką ono obsługuje. Oszczędzisz przy tym na opłatach za przewalutowanie, które w tym przypadku nie występują. Do produktu zwykle dołączana jest darmowa karta płatnicza.

Komu konto walutowe przydaje się najbardziej?

Kilka razy w roku udajesz się na zagraniczne wakacje? Często odwiedzasz kantor, by wymienić pieniądze? Masz zobowiązania w obcych walutach? Jeśli na którekolwiek z pytań możesz odpowiedzieć twierdząco, konto dewizowe jest dla Ciebie.

Przydaje się ono także gdy:

  • pracujesz poza Polską i otrzymujesz wynagrodzenie np. w euro lub dolarach,
  • prowadzisz firmę i współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami,
  • mieszkasz za granicą, więc operujesz inną walutą niż złotówki,
  • lubisz robić zakupy w innych niż polskich sklepach internetowych i dokonujesz płatności online,
  • chcesz oszczędzać i unikać opłat za przewalutowanie.

W tych, jak i w wielu innych sytuacjach rachunek w funtach bądź euro stanie się nieoceniony. Nie musisz już martwić się prowizjami, którymi obarczony był każdy przelew, płatność internetowa czy zbliżeniowa w obcej walucie – realizowane poprzez kartę lub ROR w złotówkach. Zastanawiasz się, jak założyć darmowe konto w banku? To proste! Obecnie większość instytucji umożliwia wnioskowanie o otworzenie rachunku drogą online.

Czym są mobilne karty debetowe?

Zakładając walutowe konto osobiste, nie tylko unikasz opłat, z jakimi wiąże się wymiana walut, ale także zyskujesz dostęp do nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Bankowość mobilna pozwala Ci korzystać z wirtualnej karty zbliżeniowej – Visa lub Mastercard. Jeśli Twój smartfon wyposażony jest w technologię NFC, możesz zapomnieć o noszeniu ze sobą portfela. W sklepach czy lokalach usługowych rachunki opłacisz telefonem. Prosto, szybko i wygodnie. Dokładnie tak, jak klasyczną „debetówką”.

Aplikacja pozwala Ci też zarządzać rachunkiem z dowolnego miejsca. Logując się do niej, podejrzysz stan konta, wymienisz pieniądze, wykonasz przelew czy wygenerujesz kod BLIK. Możesz również dokonać agregacji ROR-ów, by mieć dostęp do wszystkich swoich rachunków bankowych. Z łatwością zawnioskujesz także o nowe karty debetowe czy kredytowe lub o dodatkowe środki od banku.

Sprawdzone i darmowe konto w banku?

Nie da się ukryć, że konta walutowe mają wiele zalet i dają użytkownikom mnóstwo możliwości. Stanowią wirtualny kantor, który odwiedza się w razie potrzeby. Zapomnij o wysokich prowizjach i bankuj dokładnie tak, jak chcesz. Szukając najlepszego rachunku, zwróć uwagę na wysokość opłat. Niektóre instytucje proponują umorzenie kosztów np. w zamian za dokonanie kilku transakcji w miesiącu kartą debetową (połączoną z rachunkiem) lub utrzymanie określonego salda. To rozwiązanie pozwala cieszyć się tanim produktem i w pełni wykorzystywać funkcjonalności, jakie oferuje. Przejrzyj propozycje dostępne na rynku, porównaj je i zyskaj darmowe konto w banku!

Poprzedni artykułSzkolenia przeciwpożarowe – czy są obowiązkowe?
Następny artykułSprzęt filtracyjny. Podstawowe informacje o filtrach i pochłaniaczach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj