Mikrofaktoring – finansowanie stworzone z myślą o małych firmach

Faktoring to usługa oferująca szereg korzyści dla firm – również tych, które zalicza się do sektora MŚP. Z myślą o takich przedsiębiorstwach został stworzony mikrofaktoring. Wyjaśniamy, czym on jest i jakie oferuje korzyści.

Czym jest mikrofaktoring?

Mikrofaktoring jest to rodzaj finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) polegający na opłacaniu faktur przez faktora – firmę świadczącą tego typu obsługę.

Dzięki faktoringowi firma może otrzymać pieniądze z wystawionej przez siebie faktury już w ciągu jednego dnia, bez konieczności czekania na to, aż jej kontrahent ją opłaci. Jest to zatem bardzo dobry wybór w przypadku firm, które działają w branżach wymagających długich terminów płatności.

Przeznaczony dla mikro i małych firm mikrofaktoring jest oferowany w opcji z regresem i bez regresu. Faktoring bez regresu chroni firmę dodatkowo przed ryzykiem skutków niewypłacalności jej kontrahenta. Faktoring z regresem nie daje takiej ochrony.

Mikrofaktoring – jakie zapewnia korzyści?

Faktoring jest formą finansowania, w której przedsiębiorstwo otrzymuje należności za swoje faktury od faktora – firmy faktoringowej. Wybierając faktoring dla małych firm, przedsiębiorca może uzyskać wiele korzyści, dzięki którym prowadzenie działalności jest dla niego mniej ryzykowne i wygodniejsze.

Główne korzyści z faktoringu dla mikro i małego przedsiębiorstwa to:
– Szybki dostęp do gotówki – usługa ta pozwala przedsiębiorstwu na natychmiastowe uzyskanie pieniędzy z wystawionych faktur, co jest szczególnie przydatne w przypadku długich terminów płatności, aby unikać trudności z płynnością finansową.
– Dodatkowa ochrona przed niewypłacalnością – dzięki faktoringowi bez regresu możliwe jest zabezpieczenie firmy przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów, ponieważ wtedy nie ma potrzeby oddawania do faktora otrzymanej do niego kwoty z faktur.
– Redukcja kosztów – koszty faktoringu są bardzo korzystne w porównaniu z kosztami kredytu bankowego.
– Poprawa rentowności – razem z faktoringiem firma uzyskuje lepszą płynność finansową i rentowność.
– Łatwy dostęp do finansowania – warto także wskazać, że faktoring dla małych firm jest dostępny na uproszczonych warunkach w porównaniu z ofertą skierowaną do firm dużych. Dzięki temu mniejsze przedsiębiorstwa mogą korzystać z niego bez skomplikowanych procedur.

W związku z tym odpowiedź od firmy faktoringowej efaktor.com.pl na pytanie, czy faktoring tylko dla dużych firm, brzmi – nie. Dzisiaj także mikro i małe firmy mogą skorzystać z tej formy finansowania, która pozwala im na bezpieczne i efektywne prowadzenie działalności.

Poprzedni artykułKwalifikacje opiekunki pracującej w Niemczech
Następny artykułDoradztwo personalne w zakresie rekrutacji pracowników – jakie korzyści niesie ze sobą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj