Uniwersalne rozwiązania magazynowe – regały paletowe dla rozwijającego się biznesu

regały paletowe

Niewielkie i średniej wielkości polskie firmy, zdobywają coraz więcej zaufania wśród zagranicznych i wewnętrznych podmiotów. Stanowią skuteczne, elastyczne i niezawodne wsparcie w realizacji łańcucha dostaw w trudnych, dla przemysłu, czasach. Co świadczy o ich sile? Jakie rozwiązania wspierają polski przemysł? Jacy partnerzy biznesowi mogą wspomóc budowanie marki w zakresie logistyki? Dziś przyjrzymy się temu wszystkiemu po kolei, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości jakie dają regały paletowe. Używane są one w coraz większej liczbie polskich magazynów.

Dlaczego tak ważne jest stosowanie odpowiednich rozwiązań magazynowych w XXI wieku?

Przez ostatnie lata, świat zmagał się z wieloma trudnościami, zarówno politycznymi, jak i gospodarczymi. Odbiło się to również na transporcie. Problemy z dostępnością towarów, zmusiło wielu przedsiębiorców do rozbudowy swoich magazynów, aby móc przygotować się na przerwy w dostawach. By funkcjonować w tak niepewnym czasie, warto postawić na wysokiej klasy rozwiązania, które będą w stanie wnieść więcej stabilności i wspomóc realizację kluczowych zamówień niskim kosztem. A przede wszystkim, warto zdecydować się na współpracę z zaufanymi partnerami. Przyjrzyjmy się więc temu, jak odpowiednie wdrożenie regałów paletowych magazynowych, pozwoli odmienić wizerunek firmy i stworzyć skuteczną przestrzeń magazynową.

Czym są regały paletowe?

Jest to, jedno z powszechniejszych rozwiązań magazynowych, które skierowane jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw obsługujących towary na paletach. Dzięki półkowej konstrukcji regał paletowy jest w stanie zaoferować ergonomię na wysokim poziomie dla zwartego ładunku. Wspiera, szeroki zakres gałęzi przemysłu, szczególnie na naszym rodzimym rynku, który stoi takimi sektorami gospodarki jak wytwarzanie mebli, automotive, spożywczy, czy wydobywczy.

Regały paletowe magazynowe, składają się z metalowych wsporników i półek, które razem tworzą konstrukcję zdolną do utrzymania wielu ton ładunku. Ze względu na stosunkowo prostą i uniwersalną budowę takich regałów, bardzo łatwo jest zaadaptować je do danej przestrzeni magazynowej. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry – wysokość regału, maksymalne obciążenie półki, czy jej szerokość. W większości przypadków regały paletowe dostosowane są do magazynowania euro palet, o wymiarach 1200 x 800 mm, ale możliwe jest dostosowanie takiej konstrukcji do indywidualnych potrzeb danej przestrzeni magazynowej.

W większości przypadków regały magazynowe paletowe mogą mieć do 10 metrów wysokości i dostosowane są do składowania palet o masie od 200 kg do 2000 kg. Jeśli wzbogacimy konstrukcję o kratę pomostową, siatkę lub płytę wiórową, możliwe jest magazynowanie także innych ładunków niż euro palety. Takie regały paletowe znajdują się w ofercie Logimax.

regały paletowe

 

Regały paletowe – producent Logimax z bogatą ofertą dla przemysłu

W ofercieLogimax, znajduje się szeroki zakres produktów, które tworzą nowoczesne i wydajne przestrzenie magazynowe. Mowa tu zarówno o regałach paletowych, regałach wspornikowych, regałach segmentowych, stojakach na taśmy stali, jak i wielu innych konwencjonalnych rozwiązaniach. Jeśli chodzi o regały magazynowe paletowe, poza najbardziej podstawowymi konstrukcjami tego typu, warto wyróżnić dwie kolejne:

Regały paletowe wjezdne – to rozwiązania, które stosuje się, gdy mamy do czynienia z dobrze wyposażoną przestrzenią magazynową, w której stopień zróżnicowania przechowywanych ładunków nie jest zanadto wysoki. Regały drive in, to regały paletowe rzędne, pozwalające na składowanie produktów w jednym rzędzie. Pozwala to, na bardzo skuteczne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej. Ma to znaczenie m.in. w branży chemicznej i spożywczej, gdzie konieczne może być utrzymanie niskiej temperatury w przestrzeni magazynowej.

Regały paletowe zewnętrzne – idealne rozwiązanie, gdy w krótkim czasie konieczne jest stworzenie dodatkowej przestrzeni magazynowej. Zewnętrzne konstrukcje muszą charakteryzować się większą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne, często mogą mieć niestandardowe wymiary, a ich adaptacja może wymagać stworzenia dodatkowych konstrukcji (np. zadaszenia).

Warto zaznaczyć, że Logimax, jako zaufany partner w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań magazynowych, jest firmą, która zdaje sobie sprawę z potrzeby indywidualnych rozwiązań dla każdej przestrzeni magazynowej. Ze względu na rozpiętość specyfikacji różnych przestrzeni magazynowych, które dedykowane są konkretnym segmentom gałęzi gospodarki, bywa konieczne opracowywanie niestandardowych, niekonwencjonalnych, aczkolwiek skutecznych rozwiązań. Dlatego poza konwencjonalnymi konstrukcjami, możliwe jest (o ile takie rozwiązania spełniać będą normy bezpieczeństwa, a analiza ekspercka wykaże, że będzie to dobre rozwiązanie dla danej przestrzeni magazynowej) wdrożenie rozwiązań niestandardowych, skrojonych stricte na miarę danego przedsięwzięcia.

Regał magazynowy paletowy Logimax, dlaczego warto zdecydować się na taką realizację?

Nasze rozwiązania magazynowe stworzone zostały po to, by wzbogacać atrakcyjność polskiej logistyki. Zależy nam na braniu udziału w tworzeniu nowej jakości łańcucha dostaw. Nasi klienci odnotowują wymierne korzyści wynikające bezpośrednio ze zmian, które niesie za sobą wdrożenie naszych rozwiązań. Konkretniej mowa tu o ograniczeniu relokacji ładunków, co prowadzi do znaczącego spadku ryzyka uszkodzenia towaru w trakcie jego obsługi. Dzięki rozwiązaniom Logimax dostosowanym do danej przestrzeni magazynowej, nie będzie już koniecznym przechowywanie produktów na podłodze i przenoszenie ich za każdym razem, gdy trzeba się będzie dostać do konkretnego ładunku.

Dzięki ograniczeniu mobilności ładunku i usprawnieniu działania magazynu (redukcji czasu, w którym pracownik ma kontakt z ładunkiem), skutecznie wspieramy bezpieczeństwo pracy w przestrzeni magazynowej. Minimalizuje to, ryzyko utraty zdrowia pracowników, z uwagi na wypadki, jakie mogą się wydarzyć, podczas realizacji codziennych zadań.

Ułatwienie inwentaryzacji i poprawa przejrzystości składowania towaru. To wartość dodana, która ma niebagatelne znaczenie w tworzeniu nowoczesnych przestrzeni magazynowych, które mają w elastyczny sposób dostosować się do potrzeb rynku.

Regały ramowe paletowe – producent rozwiązań wysokiej jakości – Logimax

By dowiedzieć się więcej na temat korzyści wynikających ze wdrożenia wysokiej jakości rozwiązań magazynowych Logimax, zachęcamy do zapoznania się z case – studies, które znajdą Państwo na naszej stronie. Mieliśmy przyjemność wspierać swoim know – how i technologiami firmy z branży meblarskiej, automotive, obróbki metali i opakowań szklanych. Wszystkie te realizacje znacząco poprawiły parametry działania przestrzeni magazynowej naszych klientów i przyczyniły się do ubogacenia naszego doświadczenia. Dzięki temu jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania.

Poprzedni artykułCzy warto robić audyt w sieciach sprzedażowych?
Następny artykułKwalifikacje opiekunki pracującej w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj